Eve Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Kategori: Yorum Yok
Hizmetlerimiz http://kayseriozdemirnakliyat.com/wp-content/uploads/2017/04/kayseri-evden-eve-tasima.jpg http://kayseriozdemirnakliyat.com/wp-content/uploads/2017/04/kayseri-evden-eve-tasima.jpg Kayseri Evden Eve Nakliyat Firması 0 http://kayseriozdemirnakliyat.com/eve-tasinmadan-once-yapilmasi-gerekenler.html#respond
1169

Evden eve nakliyat çok sık yaptığımız işlerden biridir. gündemimize geldiğinde stres düzeyimizi Artirmaktadır. Birçok belirsizlik ile karşı karşıya olmak bizi endişeye sürüklüyor ola bilir. Bu stresimizin bize zarar vermemesi için eve taşınmadan önce dikkatli bir planlama yapılması bizi ve Nakliyat’cilari ferahlatacaktır. eve taşınmadan önce yapılması gerekenler konusunda size yardımcı olması için aşağıdaki Yazıyı hazırladık. Uygularsanız taşınmanızın stresini azaltacağı gibi beklenmedik durumlarla karşılaşma ihtimalinizi de kat ve kat azaltacaktır.

1. Aşama

Sizi yeni evinize taşıyacak olan evden eve nakliyat firmalarından teklif almaya başlayın. Bu teklifleri alirken dikkat etmeniz gereken bazi konular var. Bunlardan Bazilari Şoyledir. Sigorta Olmasi Fatura kesilip Taşima Yapilmasi faturasiz taşimalar size yol sirasinda ek maliyet çikara bilir. Şehir içi taşınmalarda doğru firmayı yanlışların arasında ayıklayıp çıkarmak için bir hafta yeterli olabilir. Ancak şehirlerarası ev taşımalarında iki hafta öncesinden işe başlamak daha yerinde olacaktır. Şehirlerarası taşınmalarda sizi bekleyen en önemli risk nakliyecinin sizin eşyalarınızı başka nakliyeciye komisyon karşılığı devretmesidir. Bu riski almayın. Neden mi? Çünkü yeni gelen firma birçok bilgiden yoksun ve tüm sorunlarda ilk firmayı suçlayıp sıyrılacak, sorumluluk almayacaktır. Bu Tür Konularla Karşilaşmamak İçin Bizi Yani Kayseri Özdemir Nakliyat’i Tercih Etmeniz Gerekir.

Nakliyeciniz ile fiyat ve şartları konuşurken onu en doğru şekilde bilgilendirin, binanın kat durumu, asansörün kullanım durumu, ağır eşyalarınızın adetleri ve kamyonun binaya yanaşıp yanaşamayacağı gibi bazı detayları aktarmazsanız nakliyecinin eline taşınma günü itiraz üretmek ve fiyat arttırmak için bahane vermiş olacaksınız.

2. Aşama

Yeni evinizin yerleşim planını yapın, böylece yeni eve ulaştığınızda hangi eşya nereye konulacak şeklinde bir karmaşa yaşanmasını önlemiş olursunuz. Yeni evin yerleşim planının mümkün olduğunca detaylı olmasına özen gösterin. Yerleşim planı temelde hangi eşyanın hangi odaya gideceğini ve gardrop, yatak gibi ağır eşyaların oda içindeki konumlarını tanımlamaktadır.

Elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon vb. aboneliklerinizi iptal ettirin ya da yeni adresinize yönlendirin. Yeni adresinize taşınmadan önce elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet gibi abonelik başvurularınızı yapın ki yeni eve vardığınızda susuz elektriksiz, doğalgazsız ve telefonsuz kalmayasınız. Size gazete, dergi, kredi kartı ekstresi vb. posta yollayan kurumları arayıp adres değişikliğinizi yaptırın.

Şehirlerarası taşınıyor ve kendi aracınızla yola çıkacaksanız. Mutlaka aracınızın bakımlı olduğuna dikkat edin. Bu amaçla servisi ziyaret etmenizde fayda vardır.

Çok özel eşyanızı kendiniz paketleyebilirsiniz. Şunu unutmayın. Nakliyeciler sizin paketlediğiniz eşyalara gelebilecek zararlardan sorumluluk kabul etmiyorlar. O nedenle eşya paketlenmesinin olabildiğince nakliyecilere bırakılması daha doğru bir tercih olacaktır. Paketlerin üzerine içinde ne olduğunun yazılması, alt ve üst yönlerinin işaretlenmesi faydalı olur. Değilse koliler tersyüz edildiğinde eşyalar zarar görebilir. Kolilerinizin çok ağır olmamasına özen göstermelisiniz. Nede olsa insan taşıyacak.

Bir Eşya Listesi hazırlayın. Liste hazırlamak size zor geliyorsa hazırlanmışı var onu kullanın. Sadece eşya isimlerinin yanına adetleri yazmanız gerekir. Sonra Eşya Listenizi yazdırıp Evden eve Nakliyat Sözleşmenizin ekine koyabilirsiniz.

Evden eve nakliyat gününüz yaklaştıkça gıda alışverişlerinizi günlük yapmaya özen gösterin. Taşınacağınız gün dolabınızda yiyecek kalmayacak şekilde bir plan yapmalısınız.

Evinizin sigortası varsa bunu iptal etmek veya yeni eve transfer ettirmek için sigorta acenteniz ile görüşün. Taşınırken Evden Eve Nakliyat Sigortası yapacaksanız onu da sorup öğrenin.

Yeni evinizin temizlenmesi ile ilgili bir organizasyon yapmanız gerekebilir. Bunun için ilgili kişileri ayarlayın. Yeni evde tamir bakım, boya gibi yapılacak iş varsa taşınma olmadan halletmek iyi olacaktır.

Sizin için çok önemli olduğunu düşündüğünüz elektronik, klima ve beyaz eşyalarınızın sökülüp güvenli bir şekilde paketlenmesi, gittiği yerde tekrar monte edilmesi için ilgili markanın servisinden destek almak için randevu ayarlayın. Çoğu zaman nakliyeciler bu tür cihazların sökülüp takılması konusunda tecrübeli olsalar da tecrübesiz olanlara denk gelmek riski de her zaman mevcuttur.

3. Aşama

Taşınma günü küçük çocuklarınızın ayakaltında dolaşmamaları ve sizin enerjinizi azaltmaması için tedbir alın. Çocukların taşınma işlemleri sırasında bir yakınınız ya da komşunuzda kalmaları için tedbir alın.

Şehirlerarası evden eve nakliyatınız söz konusu ise birkaç günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde bavul hazırlayın.
Evinizde değerli eşyalar ve ziynet gibi varlıklar bulunuyorsa onları ya güvenli bir yere aktarın ya da yerleştirin.

Buzdolabınız ve varsa derin dondurucunuzun fişini çekin ve buzlarının çözülmesini sağlayın. Buzlar çözüldükten sonra dolabı temizleyin. Uzun yolan gidecekseniz dolabın içinin küflenmemesi için pamuklu ya da kâğıt havlu yerleştirin.

Evinizde ağır eşyalar taşınırken yol üzerindeki pervaz ve köşelere çarpma ihtimalini düşünerek bazı tedbirler alabilirsiniz. Bu pervaz ve köşeleri koruyucu geçici bazı plastik malzemelerle kaplayarak çarpma olsa dahi hasar oluşmasını engelleme imkânımız olabilir.

4. Aşama

Nakliyecinden daha hızlı hareket etmeli ondan önce yeni evde hazır olmalısınız. Nakliyeci gelmeden ortalığın derli toplu olmasına ve koruyucu önlemlerin alındığına bakın.

Eşyalarınızın yerleşim planınıza uygun konumlandırıldıklarını görün, montaj aşamasını özenle takip edin eksik montaj işlemleri nakliyeciler gittikten sonra sizin için baş ağrısı olabilmektedir.

Eşya Listeniz elinizde olsun eşyalar eve geldikçe listeden işaretleme yapın ve her eşyanın geldiğinin mutabakatını yapın.
Bütün taşınma ve montaj işleri bitmeden ücret ödemeyin. Bazen bazı montaj ve yerleştirme işleri ertesi güne ötelenmek istenebilir. Bu durumda ücreti ertesi gün ödeyeceğinizi söyleyin. Ücreti ödeyip gönderirseniz onları bir daha göremeyebilirsiniz.

Aldığınız hizmetten yeterince memnun kaldıysanız. Ufak bir bahşiş ödemeniz kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Yazar: Özdemir Nakliyatkayseri ev taşima

http://kayseriozdemirnakliyat.com/wp-content/uploads/2017/04/kayseri-evden-eve-tasima.jpg

0 Müşteri Yorum Yaptı

Sizde Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir